Vstup do světa chladu

Vstoupit do světa chladu je pro většinu lidí nepředstavitelný životní krok, ke kterému se nejsou schopni odhodlat, proto si pojďme na začátek říct, jak vlastně na to :-).

Proč a Jak začít?

Je spoustu důvodů proč nezačít. Ty už všichni známe. Tak si zkusme říct pár důvodů proč začít a hlavně jak 🙂

Nejprve tedy proč?

Vystavování se chladu vede krom jiného k:

  • Uzdravení zánětlivých problémů
  • Stimulaci metabolismu
  • Posílení imunity
  • Redukci váhy vlivem vytváření hnědého tuku
  • Zlepšení nálady – produkce endorfinů
  • Mentálnímu přenastavení a vyčištění hlavy – Tady a teď
  • Posílení vůle a odhodlání
  • Propojení mysli, těla i duše
  • A nakonec umožní se znovu stát nedílnou součástí přírody.

No a teď jak? 🙂 :

Je mnoho způsobů, jak začít, nejjednodušší je ale jeden jediný – Udělat to!

Prostě začít.

Ideální začátek, pokud máte stejně jako já, který jsem měl strach či respekt ze studené vody, začít doma tzv. kontrastním sprchováním, o kterém zmíním více v druhém podpilíři.

Každý vstup do studené vody musí být kontrolovaný a s pozitivním úmyslem i nalazením, což je to nejtěžší na celé věci, nicméně jakožto problém funguje pouze při prvním vstupu a pak už se začnou dít věci pozvolna samy pěkně dál a stane se z toho krásná pozitivní závislost.

Mentální nastavení je naprosto stěžejní, a proto je nutno pochopit, že žádná věc či technika nemůže fungovat izolovaně, ale v souladu s celkem. Tedy pokud budu pozitivně myslet, jinými slovy se mentálně nastavím do pohody, způsobím svému tělu prospěšné procesy vedoucí i k lepšímu fyzickému stavu organismu. Tento epigenetický fakt je jednoduše aplikovatelný i na ledovou vodu.

Pokud si budu říkat, že to bude strašné a nepříjemné, mozek nás pouze poslechne a bude to strašné a nepříjemné. Pokud ale mentálně přistoupím k celému procesu jakožto k něčemu, co mi pomůže, co  mne osvobodí od spouty negativních myšlenek, co mi krásně nastartuje organismus, spustí metabolismus, posílí imunitu a prostě všeobecně udělá na těle i na duchu dobře, pak se tento princip velmi jednoduše a brzy přenese i na samotný fyzický kontakt se studenou vodou.

Není možno se izolovat, není ,možno se uzavřít a čekat, že se stane něco dobrého. Základní princip i v životě je, se věcem otevírat, nebojovat s nimi, neizolovat se, jen je přijmout a stát se součástí. Pokud se uvolníte ve studené vodě a přijmete ji, ona vás s otevřenou náručí přijme taktéž, pokud se jí budete chtít bránit a budete se izolovat, vratí vám to stejnou měrou. 

Studená voda má dvě nádherné vlastnosti: JE NEMILOSRDNÁ, ALE SPRAVEDLIVÁ  ke všem, bez rozdílu a proces TADY A TEĎ,  který všichni řeší a nemohou k němu dospět ani za pomocí složitých meditačních technik, zde nastává automaticky a ihned.  

Proto jediný problém při vstupu do světa chladu je onen pomyslný první krok.

UDĚLEJME HO PROTO SPOLU 🙂

Tagy:
Rostislav Václavek
certifikovaný instruktor Buteyko, certifikovaný master instruktor Oxygen Advantage, instruktor dechových fúzí, instruktor otužování, zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ