Dřepění neboli dřep :-)

Sport, pohyb a pobyt v přírodě prospívá prostě úplně každému, ať jste muž, žena, dítě, vysoký, malý, štíhlý či při těle, prostě pohyb, sport a starost o sebe sama je základ.

Vlastní tělo je náš jediný reálný majetek, který na světě máme, takže je dobré se o něj dobře starat, kultivovat jej, rozvíjet, posílat do diskomfortu, abychom mohli pociťovat skrze bolest pokrok a adaptaci na nový a kvalitnější stav těla i duše.

Je úplně jedno čím pohybově začnete, hlavně začněte, s rozumem, postupně a hlavně s chutí a zápalem.

Na úplný začátek zkuste třeba „jen“ dřepět, já si pro inspiraci u Adama Raw, dal adaptační první týden na dřepění a stojí to tedy za to. Člověk řeší kraviny, strečink, pilates, posilování a já nevím co a není schopen zvládnout základní statickou polohu, jako je dřepění.

Jak dřepět?

Zkuste s rovnými zády, patami na zemi, pevným středem těla vydržet alespoň deset minut.

Kdy dřepět?

  • místo sezení na židli
  • když se díváte na film
  • když pracujete na notebooku
  • když surfujete na sociálních sítích
  • když čtete
  • když posloucháte hudbu, podcast
  • prostě kdykoliv

ZKUSTE TO!!!

V asijských státech kde je rakovina tlustého střeva téměř neznámý pojem, je dřepění polohou odpočinkovou, u nás je to poloha, kterou 99% lidí ani není schopno vykonat a setrvat v ní. Sezení na židlích nás naprosto zdeformovalo a noha v kotníku již není schopna ani ostrý úhel vykonat, což se kloubně, fasciálně a svalově projevuje pak na stavu celého těla a jeho plné funkčnosti. Změny se dostavují, adaptace probíhá, ale bolí to, což je koneckonců, jak už jsem zmínil výše, moc DOBŘE 💪👍🙏

Krásný den přeji.

JE RADOST DĚLAT RADOST

Rostislav Václavek
certifikovaný instruktor Buteyko, certifikovaný master instruktor Oxygen Advantage, instruktor dechových fúzí, instruktor otužování, zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ