Vědomý pohyb a přítomnost

Propojení IV. Pilíře – Fyzického zdraví a III. Pilíře – Mentální pohody 💪🙏

Krásný den, troška pohybu denně nikoho nezabije, nikomu neublíží a pokud bude veden s rozumem, může pouze a jen prospět.

Nemusí nám zabírat spousty času, může se stát naší dennodenní součástí a radostí zároveň a důvodů PROČ TAK ČINIT, nalezneme spousty, takže namátkou již 20 minut

vědomého pohybu denně přináší spoustu benefitů, jako:

💪– Mozek je více prokrvován a okysličován.

💪– Redukce rizika srdečního onemocnění, vysokého krevního tlaku a cukrovky, rizika rakoviny tlustého střeva či prsu

💪 – Sníží se úroveň úzkostnosti a deprese

💪– Pravidelné cvičení výrazně přispívá ke zlepšení kvality spánku.

💪– Fyzická aktivita navíc zlepšuje sexuální funkce, posiluje touhu a u mužů působí proti poruchám erekce.

💪– Zvýší se vám sebevědomí.

💪– Budete mít jasnější pleť.

💪– Zvýšíte svůj bazální (klidový) metabolismus, budete o něco lépe spalovat, a tedy i v klidovém stavu spotřebovávat více energie.

💪– Zrychlíte pohyb střev a zlepšíte trávení.

💪 – Pravidelný pohyb prodlužuje život.

💪– Snížíte riziko vzniku osteoporózy tím, že zpevníte kosti.

💪 – Začněte opravdu žít, vážit si sebe, uvědomovat si sebe.

ZAČNETE SE MÍT OPRAVDU VNITŘNĚ RÁDI ❤

Co je to tedy VĚDOMÝ POHYB?

Jde o jakoukoliv aerobní či anaerobní činnost, které věnuji svou maximální pozornost, jinými slovy jsem v ČISTÉ A NEFALŠOVANÉ, MYŠLENKAMA NEZAHLCENÉ PŘÍTOMNOSTI!

💪🙏Spousta lidí si myslí, že je způsobeno to, že se u sportu a pohybu fyzického cítí tak dobře, vyplavováním endorfinů, jenže k tomu dochází až při vysokých fyzických zátěžích a po delší době.

💪🙏To, co je pravým důvodem toho, že se cítíme u pohybu skvěle, máme radost a prožíváme okamžiky bezstarostnosti a blaženosti je způsobeno právě tím, že dané aktivitě dáváme svou plnou pozornost, oprostíme se od myšlenkových pochodů, co bylo a co bude, jak hrozný den mě ještě čeká, nebo už byl, co budu muset ještě udělat atd.

💪🙏Toto vše se vytrácí, nemá prostor, mysl odchází, protože ego v přítomnosti postrádá svou sílu, není nutno pochybovat, není co hodnotit, není koho srovnávat, prostě člověk pouze a jen prožívá radost z PŘÍTOMNOSTI v činnosti, pohybové aktivitě, či sportu, který miluje a je mu v něm dobře.

💪🙏 Proto neexistuje žádný klíč na to, která aktivita vám co přinese, protože to má každý jinak, jeden prožije plnou pozornost, když bude zahradničit, druhý při tenise, třetí na procházce na horách, čtvrtý prohlížením a kocháním se přírodou kolem, pátý plaváním atd.

💪🙏 Tedy nejde o to, co děláme, ale zdá tomu, co děláme, věnujeme v PŘÍTOMNOSTI PLNOU POZORNOST, pak je odměna úžasná, efekt trvalý, přínos celoživotní a bez nutného hledání jakýchkoliv cílů a met.

💪🙏 VĚDOMÝ POHYB tedy není žádná specializace, žádná odbornost, nic, co byste museli řešit, jak a kdy se k němu dostat, a myšlenkovymi pochody si x-krát vysvětlili, vyhodnotili a sami sobě potvrdili, že je to sice pěkné, když to vidíte, ale vy na to nemáte čas.

💪🙏VĚDOMÝ POHYB JE VĚNOVÁNÍ PLNÉ POZORNOSTI VAŠEMU TĚLU A TÍM I DUŠI V PŘÍTOMNOSTI, NIC VÍC V TOM NENÍ.

💪🙏SÁM ZAŽÍVÁM TRANSFORMACI TĚLA I DUŠE V POSLEDNÍCH 15 MĚSÍCÍCH SVÉHO ŽIVOTA, A KDYŽ JSEM ZDE SDÍLEL FOTKU, JAK VELKÝ ROZDÍL TO BYL PO ROCE PO FYZICKÉ STRÁNCE, BYL JSEM SÁM PŘEKVAPEN, NICMÉNĚ CO JE JEŠTĚ DALEKO DŮLEŽITĚJŠÍ A SPOLU TO ÚZCE SOUVISÍ, JE, ŽE SE ZAČNETE MĚNIT I MENTÁLNĚ A TO JE PODSTATA!!!

KRÁSNÝ DEN VÁM VŠEM, TO CO TADY NA TOM SVĚTĚ MÁME JSOU REÁLNĚ POUZE DVĚ VĚCI:

NAŠE TĚLO A PŘÍTOMNOST, TAK PROČ JE NEŽÍT SOUČASNĚ A UŽÍVAT SI TOHO CELÝ ŽIVOT🙂💪💫

KDYBY NĚCO JAKO BUDOUCNOST BYLO, UŽ BY JI NĚKDO OBJEVIL. VŽDY BUDE JEN TO, CO PRÁVĚ JE 🙂🙏

JE RADOST DĚLAT RADOST, VÁŠ ROSŤA 🙏💪💫

Rostislav Václavek
certifikovaný instruktor Buteyko, certifikovaný master instruktor Oxygen Advantage, instruktor dechových fúzí, instruktor otužování, zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ