Pro a Proti – WHM dýchání

Konečně se dechové techniky dostávají blíže k lidem.

Každý si začíná uvědomovat, že vlastní imunita se dá vybudovat opravdu pouze sebou samým a vlastní dech může být nádherným nástrojem, jak k tomu se spoustou dalších krásných aktivit, které můžeme dělat, přistupovat aktivně a opravdu reálně si pomoci zadarmo a každý den, stejně jako je tomu i u studené vody.

Vlastní dech a studená voda nás opravdu nestojí téměř nic, přátelé 😉

S čím mám ale problém u videa a WHM techniky a to byl taktéž hlavní důvod, proč jsem od ní v původní podobě odešel, jsou hluboké nádechy ústy.

Bylo již milionkrát v minulosti i současnosti prokázáno, že dýchání ústy prostě a jednoduše z již xxx krát zmíněných důvodů zdravé není a prospěšné organismu taktéž dlouhodobě nikoliv.

Proto když dojde k nahrazení nádechové části nosem místo ústy a za pomocí produkce NO si nosní dírky připravíte dostatečně tak, aby proud a objem vzduchu byl dostačující a plnohodnotně nahradil nádech ústy, pak je vše v pořádku a plně prospěšné.

Každý nějak začal a začíná a jak Wim řekl, zabýval se tím systémem dýchání a vstupem do ledové vody dvacet, třicet, čtyřicet let a nikdo ho neposlouchal, až teď začínají lidé v posledních pár letech postupně slyšet a poslouchat.

WHM je skvělá dechová technika prospěšná pro lidský organismus ve spoustě ohledech a určitě o ní najdete spousty informací, proto se o ní vypisovat více zde není zapotřebí.

Co mne ale překvapilo, že v době, kdy je jasné, že dýchání nosem je stěžejní a je náš přirozený antivirový a antibakteriální filtr, Wim Hof ve videu celosvětového dýchání, které proběhlo před nějakou dobou on-line stále nadechuje hluboce ústy, což už i on sám musí vědět, že v pořádku není a prospěšné už vůbec ne, nicméně se tak děje i nadále, v době kdy se skrze ústa může do těla dostat opravdu daleko víc než chceme a je záhodno.

Důvodů, proč techniku stále nezměnil ani v době, kdy je jasné, že ústy určitě nadechovat NEE, může být několik, bylo by nutno přiznat, že nádech ústy je prostě špatně, a tudíž celá WHM metodika by pokulhávala ve svém základu nádechové části, či je to prostě jen zaizolování jedné dechové techniky, která ale je nádherná právě, když se upraví, propojí s jinými tzv. se sfúzuje a začne produkovat neuvěřitelné věci a je 100% prospěšná vzhledem k tomu, že dýchání ústy již není potřeba a vše se děje skrze nos.

To jen takový postřeh k dnešnímu dýchání WHM, jinak ale skvělý nápad a seznámení masy lidí napříč kontinenty s dechovou technikou. Pomalými krůčky můžeme takto bez peněžních toků pracovat sami se sebou, vlastním zdravím a mentálním nastavením.

Proto prosím, přátelé, DÝCHEJME NOSEM A POUŽÍVEJME DECHOVÉ TECHNIKY ZA POUŽITÍ SELSKÉHO ROZUMU, TEDY V TÉTO DOBĚ URČITĚ NOSEM, PRO ZAMEZENÍ VIROVÉ TVORBY MÁME V TĚLE JIŽ DŘÍVE ZMÍNĚNÝ OXID DUSNATÝ – NO, JEHOŽ PRODUKCE SKRZE DECHOVOU TECHNIKU JE ZDE VOLNĚ K DISPOZICI.

JE RADOST DĚLAT RADOST, VÁŠ ROSŤA 🙂

Více ve FB skupině ZDE: Zdravé dýchání BUTEYKO A OXYGEN ADVANTAGE

Rostislav Václavek
certifikovaný instruktor Buteyko, certifikovaný master instruktor Oxygen Advantage, instruktor dechových fúzí, instruktor otužování, zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ