Alena Konečná

mistryně světa a světová rekordmanka

ve freedivingu


Jsem Alena Konečná, freediverka, která prošla ohromnou transformací a stala se světovou špičkou ve svém sportu. Jsem několikanásobná mistryně světa a můj příběh je o odvaze, odhodlání a trvalém úsilí překovávat vlastní limity.

Když jsem poprvé začala s freedivingem, netušila jsem, kam mě tato cesta zavede. Ale jednoho dne jsem našla svůj talent a zcela se zamilovala do světa pod hladinou. Od té chvíle jsem šla za svým snem a neustále pracovala na zdokonalení svých dovedností. Nikdy jsem se nevzdala a věřila, že mohu dosáhnout nejvyšších vrcholů.

Postupem času jsem objevila Rosťu Václavka, který mi otevřel dveře do světa dechových technik a naučil mě, jak zlepšit svůj dech, výkon a celkovou tělesnou i duševní kondici. Během tréninku jsem zjistila, že naše dechové návyky mají přímý vliv na naši fyzickou schopnost a výkon. Díky dechovým cvičením jsem si uvědomila, jak špatně jsem dýchala a jak to ovlivnilo moje sportovní výkony i každodenní život.

Naučila jsem se správně dýchat, využívat dechové svaly a efektivněji využívat kyslík. Pomohlo mi to také zlepšit vytrvalost a rychlost. Při sportech, které provozuji, jako je běhání a plavání, jsem si všimla značného rozdílu ve svých výkonech. Dokázala jsem běžet rychleji a plavat déle bez toho, abych se unavila. Moje schopnost udržet si dech pod vodou se také dramaticky zlepšila což mě ještě víc přesvědčilo o tom, že funkční dechové techniky Oxygen Advantage jsou mnohem víc.

Funkční dechové techniky nejsou totiž jen pro freedivery, je to univerzální nástroj, který může prospět každému, kdo chce dosáhnout jakéhokoli cíle. Pomáhá zlepšit vytrvalost, rychlost a celkovou fyzickou kondici. Je to prostě klíč k dosažení skutečně výjimečných výkonů.

Jsem vlastně živý důkaz toho, co lze dokázat, když se nebojíš snít velké sny a pracovat na nich. Ať už toužíš po sportovních úspěších, novém životním stylu nebo prostě po vlastní změně. Stačí se k nám připojit a objevit co všechno dokážeme. Jsme tady abychom ti ukázali, že i ty můžeš být nejlepší verze sebe sama.